Logo
Máte dotaz? :-)
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Info k nabídce Rozkvést
  4. Proč esence Rozkvést (ne)voní
16.12.2018

Proč esence Rozkvést (ne)voní

Hned na začátku je dobré zdůraznit základní fakt - esence Rozkvést NEJSOU připravovány jako PARFÉMY. Abychom si vysvětlili, jak připravované jsou, začnu opět trochu zeširoka ;-)

Naše „fyzické“ smysly jsou kromě hmatu, kterým vnímáme skrze celé tělo, soustředěny v oblasti hlavy, která je centrem naší komunikace. Skrze sluch, zrak, chuť, čich a hmat poznáváme svět a společně s hlasem, celkovým výrazem a vyzařováním s ním komunikujeme.

Všechny smysly mají také svůj jemnohmotný protipól, který nám umožňují přistup ke komunikaci na vyšší frekvenční úrovni. Tento protipól je k dispozici i těm, kteří mají funkci „fyzického“ smyslu nějak omezenou.

Jak se naše vědomí otevírá, stáváme se citlivější na vnímání jemnohmotnými smysly. Vidíme jemnohmotným zrakem, slyšíme jemnohmnotným sluchem, vnímáme vesmírné světelné informace prostřednictvím čichu a chuti a pomocíhmatových receptorů v kůži.

Když se zaměříme prožívání čichu, dostáváme se nosu, jehož primární funkce je dýchání, které je alfou a omegou života na Zemi. Dýchání nás spojuje s naší duší (orgánem, který toto zajišťuje je štítná žláza, více v kurzu Přesah limbického otisku), je součást rytmu vesmíru a planety Země a je svázané se základními životními cykly. V našem dechu je život i smrt. 

Dýchání je mnohem obsáhlejší proces než je jen výměna plynů, prostřednictvím dechu dochází také k nejintenzivnější výměně světelných - éterických informací. Dech je nezbytný nejen pro fyzický život na Zemi, ale je také základem pro rozvíjení lidského vědomí. 

Proč některé esence voní nebo nevoní?

To, jak osobně vnímáme nějaké aroma závisí na mnoha faktorech. Jak nám esence (ne)voní , záleží na našich osobních preferencí, které ve většině případech pramení v nevědomí a souvisí s emočními otisky, naším potenciálem i celkovým stavebním plánem našeho života. 

Esence Rozkvést nám voní (nebo "nevoní") díky obsahu éterických olejů, u kterých lze vůně odvozovat od složek, které jednotlivé éterické oleje obsahují , kdy vědecky "prokázané" informace většinou "sedí" v laboratoři, v praxi již nelze s jistotou tvrdit, jaká vzájemná interakce nastane, neboť poté hraje významnou roli celková bioenergetika konkrétního člověka a vzájemná interakce mezi člověkem a éterickým olejem.  

Vůně jako informace 

Aroma éterických olejů obsahuje kromě chemických složek také další, které se dají souhrnně nazvat světelné-éterické informace (proto oleje vnímám jako éterické oleje, ne esenciální, což je název, který je dnes "populárnější").  

Základem esencí Rozvést je právě éter. Éter je božským světlem, éter je příčina všeho - kód univerza. Jde o zdánlivě neviditelnou "esenci", která proniká vším a z které vše vzniká - vše, co vzniká ze všech ostatních elementů - ohně, vody, vzduchu, země. 

Esence a čich a dýchání 

Aroma esence nám umožňuje vnímat éterické informace "fyzickým" smyslem - čichem a  tyto informace se slučují se s naším dechem, který má pro náš pozemský život klíčový význam. 

V případě krystalových esencí Rozkvést se s naším dechem a čichem propojuje skrze éterické oleje energie květových esencí, konkrétních krystalů a vědomí Země a v případě jakékoli osobních esence Rozkvést jsou součástí esence světelné-éterické informace dodané skrze Vyšší já konkrétního člověka a jeho srdeční centrum.  

Všechny esence Rozkvést - ať univerzální, tak osobní - mají své vlastní vědomí a jsou otevřené vzájemné komunikaci, která odpovídá naší úrovni vědomí a samozřejmě naší svobodné vůli, jak moc se jí chceme (nebo mometálně dokážeme) otevřít. 

Univerzální krystalové esence drží víceméně konstatnní energii, vnímáme-li změny, týkají se většinou změny v našem vnímání. 

Energie osobních esencí Rozkvést není konstantní a to ani v případě krystalových esencí. Osobní esence rozkvétají do určité míry společně s námi, reagují na naše aktuální potřeby a mohou také dojít k naplnění ve smyslu partnerství pro určité obdobím, určitou životní situací, fází,.. 

Jak je to tedy s tou vůní esencí? :D 

Esence vám může vonět i nemusí, aroma je u esencí Rozkvést důležité, ale smyslem není, aby esence příjemně voněla, ale aby se k vám skrze vůni dostaly energie a informace, které se k vám dostat mají :-) Země je k nám ale milostrdná a většina esencí tak je příjemná nebo se  postupně přijemnou stává, tvz. se energii a inforamci obsažené ve vůni "otevřete"..  

Je však možné,že vám "něco" v esenci nepůjde pod nosík. Je v pořádku. V pořádku je i to, když máte pocit, že vůně je přesně pro vás.  

Máte-li pocit, že vám ve vůni esence něco nesedne, většinou dané "nepříjemně" vnímané aroma má za "úkol" něco v nás aktivovat a většinou to bývají procesy, které vedou k poměrně radikálním změnám. To může samozřejmě i pro vás příjemné aroma, ale u těch "nepříjemně" vnímaných je to ze zkušeností častější. Příjemné aroma esence pracuje často s emočními otisky a potenciály, ty, které příjemně nevnímáme často "boří" struktury, které neladí s energií našeho srdce a mívají silnější očistné účinky ;-)  

Proto je naprosto nepodstatné, co na "vaši" esenci říkají druzí, to platí zejména o osobních esencí. 

Esence jako dárek?  

Esence Rozkvést jsou určené zejména pro ty, kteří o ně sami stojí, rozonuje s nimi to, o čem na Rozkvést píši, čím inspiruji nebo předávám nějakým způsobem ostatním. Máte-li zájem darovat esenci Rozkvést někomu jinému, vhodné jsou spíše univerzální krystalové esence - tedy momentálně kromě turmalinové ;-) , tu opravdu jako dárek nedoporučuji :D 

Osobní esenci je vždy lepší, objedná-li si každý sám. Výjimkou jsou esence pro děti, kdy je objednávají rodiče nebo ti, kteří rodiče zastupují. Dospělým dětem můžete o stránkách Rozkvést  říci, případně pořídit dárkový poukaz víte-li, že o něco z nabídky na Rozkvést mají zájem, ale zda-li se rozhodnou pro osobní esence Rozkvést, nechte na nich :-)

 

Ze ♥ Petra

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli