1. Úvod
  2. BLOG
  3. Překrucování a pomluvy a jak se vypořádat s energetickým mrakem
21.11.2019

Překrucování a pomluvy a jak se vypořádat s energetickým mrakem

Překrucování toho, co bylo nebo z čeho vyplývá to, co je, je velmi častou manipulační technikou agresorů - predátorů. Právě tím dokáží druhé znejistit a vyvolat v nich pocity viny, vlastního selhání a pochybnosti o svých pocitech, sami o sobě.

A to je přesně to, co agresor chce, o co se snaží. 

Agresor se často snaží druhého před ním samým i před ostatními zesměšnit, snížit to, co říká, udělat z něj "herečku", toho, co něco zveličuje a podobně. Sám naopak vše překrucuje a druhého vyprovokovává k tomu, aby nějak - ideálně emotivně a neadekvátně - zareagoval a on měl v rukávu další "důkaz" proti němu. V tomto je nebezpečný zejména skrytý agresor, který jedná zdánlivě klidně a dokáže druhého cíleně "deptat" přes promyšlené lži , překrucování a vyvolávání pocitů viny dlouhodobě.  

Jestliže vám agresor někdy nějakým způsobem pomáhal (například finančně nebo jakkoli jinak), pak toho bude využívat ve svůj prospěch - opakovaně se dožadovat vděku, mít nekončící požadavky s tím, že on vám přeci pomohl a tak má "právo" na to, aby se u vás domáhal "poslušnosti". Dokáže vás tím vmanipulovat do dalších rozhodnutí, kterými zesiluje svůj vliv nebo které  pak využívá k dalšímu vyvolávání pocitů viny nebo k pomluvám a k vyvolání dojmu, že on je oběť.

Když dojde na to, že se o nějakých potíží dozví okolí, agresor ho většinou umí přesvědčit, že to, co druhý říká ve snaze bránit se jeho útokům (mohou být i jen čistě psychické a energetické, ale i fyzické) je lež a že obětí je naopak on. 

U pomluvy využívá agresor stejný princip jako u překrucování, jen s tím rozdílem, že tyto lži nebo překroucené pravdy využívá, aby přesvědčil ostatní o tom, že je oběť a zejména, aby vyprovokoval toho, o kom pomluvy šíří - o to jde především.

To se často děje, když se člověk rozhodne vymanit z područí agresora.  Pak v některých případech mohou být pomluvy tou jedinou možností, jak se alespoň pokusit získat opět vliv na druhého, jak mu škodit, jak pomocí pomluv s druhým stále manipulovat a energeticky na něj útočit. 

Protože zásadním smyslem těchto pomluv je snaha druhého vyprovokovat k reakci, agresor se snaží, aby se dotyčný o pomluvách dozvěděl. Buď ví, že se to k druhému dostane nebo pro jistotu druhého o všem sám informuje - například poštou, emailem nebo klidně i vylepováním dopisů přímo v baráku, kde druhý bydlí a podobně. Způsobů, jak se tito lidé snaží narušit vaše soukromí, dostat se do kontaktu s vámi nebo vám uškodit je nepřeberné množství, vždy záleží  na konkrétním agresorovi. Jejich častými způsoby "jednání" je tedy i stolking, kdy nerespektují to, že druhý s  nimi v kontaktu být nechce domáhají se ho.

Agresor si často hraje na oběť a má velkou potřebu každého o svém těžkém osudu dopodrobna seznámit. Často se jim také od ostatních dostane porozumění, protože jejich "verze" toho, co prezentují mohou působit opravdu politováníhodné.. Mnohdy sami dělají kroky a volby, jimiž si tvoří situace, které pak prezentují jako "dílo" druhého, jako něco, do čeho je dostal druhý, například aby se mu pomstil atd. 

Překrucování a pomluvy za sebou táhnou energetický mrak

Patříte-li mezi ty, kteří se musí vyrovnat s takovými útoky, není to pro vás jistě snadné, zejména, když jste pod tlakem překrucování nebo pomluv dlouhodobě, jsou v tom nějak zainteresované i vaše děti nebo se  okruh těch, které agresor "zamořuje" stále rozšiřuje.

Vždy je dobré si uvědomit, že ať překrucování, tak pomluva je především energetický útok - snaží se o to vytvořit mezi námi a agresorem spojení, tzv. černou nit, která je v těchto případech spíše přímo temným mračnem. Tento mrak celkově snižuje "vitalitu" našeho energetického pole, snaží se z něj vysávat energii - proto často také agresor po svých výpadech naopak čiší energií a má pocit "z dobře vykonané práce", z posílení jeho vlivu nebo přesvědčení druhých o své roli oběti.

Velkou podporou může být také někdo jiný, kdo pomůže vnímat to celé více z  nadhledu a z širších souvislostech. V těchto případech však doporučuji volit obezřetně, protože ten, kdo sám nezažil nějaký vztah s agresorem nebo se do něho nedokáže vcítit, může někdy spíše prohloubit pocity vlastního selhání a tím i podpořit setrvání v těchto vztazích. I v rámci partnerských i jiných terapií může někdy dojít k opaku - kdy je posílena pozice agresora a on si díky "terapiím" vypiluje nebo naučít nové techniky, jak s druhým manipulovat a udržovat ve svém područí.   

Proto doporučuji se zaměřit zejména na osobní růst a na vnímání podstaty a poselství vlastních emocí a pocitů a svého energetického pole. Prvním krokem k tomu může být také samotné uvědomění toho, že na nás druhý energeticky útočí a neřešit útok jako takový, ale zaměřit se zejména podporu sebe, svých osobních hranic, v případě, že jsou součástí i děti, tak samozřejmě i jich. 

Prvním naším pomocníkem, který je stále s námi, je náš dech. Skrze něj jde vliv "energetického mraku" vzniklého z překrucování a pomluvy zeslabit, někdy i přímo dostat ze svého energetického pole. Čím více se nás ale záležitost dotýká, tím je to obtížnější. Je vhodné si uvědomovat, jaké emoce a vzorce s tím souvisí a otevřít se tomu, co bolavého to v nás otvírá.  

Kromě dechu a zdravé sebereflexe je určitě velmi vhodné se zaměřit na očistu a zacelení své aury, i mentálního, emočního a fyzického těla. V tom jsou nám určitě hodně nápomocné dary přírody a samotné spojení s energií srdce. Přesto to bývá běh na dlouhou trať a někdy to může trvat nějaký čas než se "prokoušeme" k tomu, co se za určitými našimi emocemi nebo myšlenkovými kolotoči je a odpoutáme se od toho a získáme sílu agresorovi se vymezit. 

Chtěla bych všechny, kteří dočetli až sem a pravděpodobně ví, o čem píšu, podpořit. Věnujte se sobě, svým dětem, svým zájmům, tvořte svůj svět, jenž není závislý na agresorovi a pokud možno - nenechte se strhávat energií překroucenými nařčeními a pomluvami. Ideálně nereagovat, nesnažit se obhajovat, vysvětlovat.. vymezit se. 

Cesta ven ze vztahu s agresorem nevede přes boj s ním - nemůžete vyhrát. Cesta ven vede pouze přes přijetí toho, co agresor vypouští a nereagovat na to a udělat v rámci aktuálních možností to, co je možné pro vymezení se těmto manipulujícím energiím. 

 Foto Moni Hruška ♥ (mraky na obloze jsou úchvatné)

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Aroma-náramek na míru

Vytvořím vám 2 návrhy náramků v propojení na vaše energetické pole, včetně informací o něm v souvislosti s vámi. Záleží na vás, který zvolíte. Při současné objednávce jakékoli esence Rozkvést návrh náramků za 90,- Kč. Více informací Náramek na míru.

Změny ve složení náramku - dle přání a zdarma

Líbí se vám náramek z nabídky, ale rádi byste v něm něco ubrali nebo naopak přidali další minerál?

Za změnu jako takovu si neúčtuji nic navíc. Více Změna ve složení náramku? Úprava náramku? Zdarma :-)

 

Kontakt
Petra Šarmová
Po-Pá 8-15
Copyright © Rozkvest.cz 2014-2019