1. Úvod
  2. BLOG
  3. O životě na Zemi ♥
  4. Otázky srdce - brána k intuici a energii srdce

Otázky srdce - brána k intuici a energii srdce

"Fungují" vám afirmace? Mě ne, tedy ne v tom smyslu, jak se prezentují. Je totiž pravda, že mi afirmace dokázaly zvednou náladu a svým způsobem naladit, přeladit, ale v trochu jiném smyslu. Jedna z úžasných schopnost mé mysli je, že je vtipná. Netvrdím, že vtipná musí připadá každému ;-) , ale podstatné je, že mě dokáže pobavit velmi často :D . A afirmace, to byl spíše poměrně spolehlivý způsob, jak sama sebe pobavit ;-)

 
Podstata afirmací je totiž ve snaze přesvědčit sám sebe o něčem. Někdy jsou afirmace popisované jako programování podvědomí nebo přetváření negativních myšlenek v pozitivní. Určitě to pro někomu může být v nějakém období nebo v nějaké situaci nápomocné, byť by to by mělo být jen k tomu si uvědomit, že často sklouzává k opaku.
 
Já osobně v afirmacích vnímám určitý tlak, který pramení v něčem, co by se dalo nazvat sebe-manipulace, kdy se snažíme přesvědčit o něčem, čemu momentálně nevěřím - kdybychom tomu věřili, byla to naše pravda a asi bychom neměli žádnou potřebuji tvořit si na to afirmace...
 
A pojďme k otázkám srdce, "správný" název by měl být formulován spíše něco jako otázky otevírají nás energii srdce, ale pro mě zkrátka otázky srdce :D 
 
Podstata otázek srdce může někomu připomínat právě afirmace, ale nejde o to, o něčem se ujišťovat nebo sám sebe přesvědčovat, ale otevřít se v dané záležitosti své intuici, svému srdci, propojit se s energií svého srdce.  
 
Například věta "Jsem otevřená změnám v souladu se svým srdcem" Kdybych tomu otevřená byla, nemusela bych si takovou větu říkat. Jestliže nejsem, mám např. nějaké strach atd. já osobně bych v té větě pro sebe vnímala určitý rozpor. Ano, zní to tak, jak by se mi "hodilo", aby to bylo, ale mít spojené nějaké obavy, tak cítím, že tomu zkrátka otevřená úplně nejsem, že to, co říkám není má "pravda".
 
Když by se měla tato věta měla změnit na otázku srdce vzniklo by "Proč jsem otevřená změnám v souladu se svým srdcem?" 
 
Když si to vyzkoušíte - ideálně, když k tomu dodáte něco, v čem cítíte, že tomu tak úplně není, tak  možná zjistíte, že mysl se nezvykle zarazí - co jako na tohle vymyslet  za odpověď. Dokonce i moje mysl, která má odpověď téměř na vše :D :D ztichne, minimálně na chvilku :D - doslova mysl ztratí řeč :) . Já osobně se po otázce srdce dostávám velmi často "za" hranici "běžné" mysli, kdy se v dané záležitosti do popředí dostává intuice. Téměř okamžitě se u mě "ozve" fyzická intuice fyzickou intuici (vnímání jemnohmotných energií skrze fyzické tělo). Takže otázky srdce jsou u mě často provázány různými projevy, které obecně nazývám "jiskřením". Někdo nic takového cítit nemusí a může vnímat energie jinými způsoby nebo "jenom" na chvíli utichne jeho mysl a je to mnohdy nebo u mnoho lidí o hodně harmoničtější než se tlačit do "pozitivních" myšlenek...
 
Osobně v otázkách srdce necítím na sebe tlak, naopak mě ihned zaplaví energie zklidnění.
 
I ve tvoření otázek to chce trochu cvik, aby otázky odpovídaly vašemu celkovému nastavení. Osobně bych například nepracovala s větou "Proč jsem zdravá?", ale formulovala jí spíše nějak ve smyslu "Proč vnímám potřeby mého těla a s důvěrou je naplňuji?" nebo "Proč jsem otevřená tomu, co mi moje koleno zrcadlí, k jakým změnám vede?" 
 
Pro mě osobně jsou otázky srdce totiž úžasné zejména v tom, že je vnímám jako skvělý komunikační nástroj, jak více porozumět sama sobě, svému srdci ♥. 
 
Otázky srdce dokáží pomoci otevřít a porozumět tomu, co nám naše srdce sděluje skrze naše fyzické tělo, naší mysl, naše emoce. Nemusíme mi okamžitě nějaký vhled nebo tak podobně, ale je o hodně větší pravděpodobnost, že přijde nebo že ho zachytíme, když se tomu skrze energii otázek srdce otevřeme.  
 
Každé poselství u esence Srdce zakončují právě otázky srdce, které jsou sladěné jak s esencí tak vaším energetickým otiskem a vaším aktuálním tématem.
 
Máte-li už některý z dotazníků k esenci Rozkvést, tvořte si podle svého cítění i otázky srdce na otázky z něj, kde jste odpověděli kladně nebo v dané otázce cítíte nějaký vnitřní tlak. Samozřejmě si můžete s otázkami srdce pracovat na jakémkoli tématu.
 
Ze ♥ Petra
 
Foto Moni Hruška ♥
 
 
 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Aroma-náramek na míru

Vytvořím vám 2 návrhy náramků v propojení na vaše energetické pole, včetně informací o něm v souvislosti s vámi. Záleží na vás, který zvolíte. Při současné objednávce jakékoli esence Rozkvést návrh náramků za 270,- Kč. Více informací Náramek na míru.

Změny ve složení náramku - dle přání a zdarma

Líbí se vám náramek z nabídky, ale rádi byste v něm něco ubrali nebo naopak přidali další minerál?

Za změnu jako takovu si neúčtuji nic navíc. Více Změna ve složení náramku? Úprava náramku? Zdarma :-)

 

Kontakt
Petra-Anežka Šarmová
Po-Pá 8-15
Copyright © Rozkvest.cz 2014-2020