1. Úvod
 2. BLOG
 3. Manipulující vzorce a predátoři
11.11.2019

Manipulující vzorce a predátoři

Manipulující vzorce jsou nástrojem predátorů, ale mohou k ni sklouznout i ti, jenž ve svém základním nastavení predátorské sklony nemají. Manipulující vzorce jsou často přejímány - v dětství i v dospělosti, abychom obstáli ve světě "manipulace". On na mě, já na tebe (nebo sebe).
 
Jedním z velmi častých "sebe-manipulujících" vzorců je například "(Ne)zasloužit si něco". Tedy vzorec, přes který požadujeme, očekáváme, chceme kontrolovat, vynucovat (u druhých i sebe). Takových podobných je celá řada. Některé jsou mazaně maskovaná také za role obětí, role zachránců, role milujících - žárlících a podobně.
 
Jestliže se sami zamotáme do manipulujících vzorcůvzorců a nejsme ve své podstatě predátoři, je pro nás zjištění, že lze fungovat i mimo tyto manipulace, velmi velmi osvobozující. Jako když se před vámi otevře úplně nový svět, "váš" svět. Svět, jenž vám dává smysl, svět, který má šanci rezonovat s energií srdce. 
 
Jak se projevují manipulující vzorce nebo přímo predátoři? Například: 
 • chtějí mít kontrolu 
 • vyžadují poslušnost
 • záměrně vyvolávají pocit viny, studu, selhání
 • poukazují na nějaké nedostatečnosti, neschopnosti
 • obviňují ze zrady, bezohlednosti, msty 
 • manipulují přes touhu druhého být přijímán, milován, akceptován
 • požadují vděk za to, co bylo uděláno (ale zavděčit se jim v podstatě nejde)
 • požadují, aby jim druzí naplňovali jejich potřeby
 • tvoří tlak a dramata
Jestliže nejste predátor jako takový, skrze vlastní sebereflexi dříve nebo později pravděpodobně dojdete k prozření, že něco z výše uvedeného (nebo cokoli jiného) děláte nebo jste dělali právě proto, abyste druhými chtěli manipulovali nebo jste naopak sebou právě přes tyto vzorce nechali manipulovat ve snaze vyhovět predátorovi nebo manipulátorovi a "v dobrém" s ním vycházet.
 
Predátor si to také může uvědomit, ale ve je mu to přirozené, vzorců je ochotný se pustit dočasně, na oko - aby mu oběť neutekla nebo nad ní neztratil svou moc úplně. To predátor nechce. Nechce vás celé hned pozřít. Chce mít stálý přísun vaší energie.  Chce mít nad námi sílu a vliv - a tak "kořisti" někdy i může umožnit, aby měla pocit, že ho má v hrsti ona. Někdy naopak záměrně vyvolává pocit, že to je právě on, který se obětuje, dává "více", je "v právu atd.
Predátor pomalu (no nebo i rychle :D ) vláká do svých sítí a postupně (nebo skokově) utahuje smyčku.. pak povolí a pak zase utahuje, požaduje, tvoří nátlak. 
 
Jestli jste někdy zažili vztah s predátorem (jakýkoli vztah), jistě víte, jak obtížné může být se z něj vymanit. I po ukončení z vaší strany mohou být ze strany predátorů snahy zůstat nějakým způsobem v kontaktu - zejména proto, aby průběžně mohli dělat další nátlak nebo vás alespoň "informovat" (přímo nebo klidně i nepřímo, přes někoho) o těžké situaci, zklamání a nevděku, které se jim ze vaší strany dostalo. 
 
Predátoři nejsou "špatní", jen jsou jiní. Jejich základní nastavení je jiné a nepředěláte je. Můžete je určitým způsobem a do určité míry "zkultivovat", ale nejste-li predátor, vztah s  predátorem vás bude značně vyčerpávat - budete muset neustále střežit své hranice, protože predátor se je bude stále snažit nějak atakovat a posouvat ve svůj prospěch, směrem, který chce a požaduje on. 
 
Přestože manipulující vztahy se snaží o naší energetickou závislost, potenciál těchto vztahů je naopak odvaha převzít zodpovědnost za sebe (ne se schovávat za predátora) a sebedůvěra pramenící  z  poznání, že existují nástroje, s pomocí nichž je možné se predátorům vymezit. Nenechte se predátory zastrašit, nedělejte ze sebe kořist - tím, že predátorům budete ustupovat a snažit se vyhovět, tím jim nijak nepomáháte ve změně. Predátora nezměníte. Ani on vás. Jen ve vztahu s ním ale přicházíte o svou energie, o své sny, o cestu svého srdce a o radost ze svého života.
 
Nechte predátory být tím, kým jsou a umožněte to samé i sobě ♥
 
Foto Moni Hruška ♥
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Aroma-náramek na míru

Vytvořím vám 2 návrhy náramků v propojení na vaše energetické pole, včetně informací o něm v souvislosti s vámi. Záleží na vás, který zvolíte. Při současné objednávce jakékoli esence Rozkvést návrh náramků za 90,- Kč. Více informací Náramek na míru.

Změny ve složení náramku - dle přání a zdarma

Líbí se vám náramek z nabídky, ale rádi byste v něm něco ubrali nebo naopak přidali další minerál?

Za změnu jako takovu si neúčtuji nic navíc. Více Změna ve složení náramku? Úprava náramku? Zdarma :-)

 

Kontakt
Petra Šarmová
Po-Pá 8-15
Copyright © Rozkvest.cz 2014-2019