1. Úvod
  2. BLOG
  3. O životě na Zemi ♥
  4. Kdy žijete v přítomnosti a kdy před ní utíkáte? 
16.09.2019

Kdy žijete v přítomnosti a kdy před ní utíkáte? 

Včera jsem skládala dříví. To není u nás samozřejmě nic neobvyklého, ale bylo tam něco jinak. Byly doby, kdy jsem skládaní dříví fakt neměla ráda, to postupně přešlo do stavu, kdy mi to nevadí a během skládání si myslím na své věci. Znáte to.. ;-) A tak nějak podobně jsem to měla v plánu i včera. Že jako aspoň při tom skládání popřemýšlím nad logo, které tvořím, nad webovými stránkami, co sestavuji nebo třeba nad jedním výkladem či poselstvím pro jednu esenci. 

A najednou jsem si uvědomila, že si užívám skládání dříví. Opravdu nečekané :D A přirozené a přítomné. A taková rána do nosu, když jsem si uvědomila, kolikrát během činností, které nesouvisí s mou prací, jsem ve skutečnosti "přítomně - nepřítomna". 

Velmi často se mluví a píše o "přítomnosti" v souvislosti s životem dle našich představ nebo k cestě za "štěstím" - ve smyslu být spokojený tady a teď, s tím, jak to tady a teď nyní je, netlačit, nebrzdit a uvolněně plout.. 

Je jasné, že samotná činnost dělání dřeva na zimu je o přípravě na budoucnost. Určitě v tom hraje roli i minulost, kdy si dobře pamatujeme, jaká může být zima, přestože včera nám bylo teplo a topit opravdu nebylo třeba ;-)

Život v přítomnosti není o nevnímání minulosti nebo budoucnosti ani o snaze netlačit či nebrzdit, ale o schopnosti napojení na přítomnost skrze své srdce a na plné prožívání toho, co právě nyní děláme, ať je to cokoli. 

Pak zjistíme zajímavou věc - mizí "snaha" na něco tlačit, něco chtít uspíšit nebo se naopak něčemu vyhýbat. Když jsme přítomni srdcem v tom, kde jsme a co děláme, pak totiž naprosto přirozeně a v souladu s naším srdcem dokážeme zabrat tam, kde je třeba, uvolnit to, co je třeba. Není to "snaha" o něco, ale děje se tak. Ve stavu přítomnosti mizí i všechny pocitu studu, viny, všechny výčitky směřující na sebe i na druhé. Vše co za plného prožívání skrze své srdce totiž děláme, přirozeně harmonizuje, očišťuje a léčí minulosti i budoucnost.

Mnoho lidí utíká před přítomností k myšlenkám, při kterých se cítí lépe nebo k činnostem, při kterých přítomni skrze své srdce dokáží. Ale to není život v přítomnosti. To je ve své podstatě neakceptováním přítomnosti. A velmi úzce to souvisí s tématem, který s vámi chci sdílet, který se může týkat některých z vás stejně tak citelně jako se týká mě..  

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Aroma-náramek na míru

Vytvořím vám 2 návrhy náramků v propojení na vaše energetické pole, včetně informací o něm v souvislosti s vámi. Záleží na vás, který zvolíte. Při současné objednávce jakékoli esence Rozkvést návrh náramků za 270,- Kč. Více informací Náramek na míru.

Změny ve složení náramku - dle přání a zdarma

Líbí se vám náramek z nabídky, ale rádi byste v něm něco ubrali nebo naopak přidali další minerál?

Za změnu jako takovu si neúčtuji nic navíc. Více Změna ve složení náramku? Úprava náramku? Zdarma :-)

 

Kontakt
Petra Šarmová
Po-Pá 8-15
Copyright © Rozkvest.cz 2014-2020