Pravda nemá obecně daný tvar a výplň

Je zajímavé dozvídat se různé názory na jednu a tutéž záležitost. Jak se cítíte, když  názor někoho jiného je odlišný od Vašeho, a Vy jste bytostně přesvědčeni, že ten Váš pohled, ta Vaše pravda je zkrátka „pravdivější“? 🙂

Měli jste v té chvíli v sobě potěšení, že ten život je tak pestrý a zajímavý nebo jste cítili „pnutí“? Měli jste touhu vysvětlovat a vysvětlovat, aby ten druhý (konečně 😉 ) pochopil, že tu pravdu máte Vy a ne on? 🙂

PRAVDA NEMÁ PŘESNĚ DANÝ TVAR A VÝPLŇ.

Neexistuje nic jako absolutní vědění – vše je relativní.

Všechno, co se k Vám dostane vnímejte jako INSPIRACI, ať se to k Vám dostane jakoukoli cestou – ať to získáte od kohokoli a čehokoli – jde o inspirací na vaší cestě, jde inspirací k tomu, abychom poznávali sami sebe.

Každá bytost, každá duše je jedinečná a každá má svůj jedinečný způsob vnímání své Pravdy, který se odvíjí od jeho vědomí a schopnosti vnímat, co je pravda nějakého vzorce či otisku nebo zda jde o pravdu jeho srdce. Každé stvoření má svoji vlastní proměnlivou formu a výplň, svůj vlastní způsob žití Pravdy. To je zázrak naší jedinečné podstaty duše.

Mějme radost z objevování svých Pravd a respektujme Pravdy druhých. Nechtějte je „zlomit“ na svojí stranu ani se nenechte „zlomit“ Vy. Buďte otevření druhým, naslouchejte je, ale nehledejte u nich svojí pravdu. Najdete jí pouze ve svém srdci.. Laďte se na své srdce a nechte z něj svojí pravdu vyvěrat navenek.. Pak Vám přestane vadit pravda jiných.. Bez ohledu na to, odkud ta jejich pravda pramení..

Petra

Napsat komentář