Éterické oleje a naše energetické pole

O vysoké hodnotě a mnohaúrovňového vlivu éterických olejů se ví již tisíce let. Dodnes neznáme všechny důvody, proč rostliny vlastně éterické oleje vytváří. Mezi ty známé patří například to, že se jedná o ochranu rostlin před mikroby, plísněmi atd., jednu z prevencí proti dehydrataci, základ pro samoregenerační schopnosti či vytváření energetických rezerv. Díky éterickým olejů rostliny také lákají pro sebe ty prvé opylovače. I vědci přiznávají, že všechny „funkce“ a šíře možností éterických olejů pro samotnou rostlinu nejsou zatím objeveny a objasněny. Důvodem jsou světelné – éterické – informace v nich obsažené.

Éterické oleje mohu zesílit hlas našeho srdce tím, že nám pomáhají tříbit naše jemnohmotné vnímání i smysly „běžné“, u éterických olejů primárně skrze náš čich.

Rodíme se s vysoce rozvinutou schopností čichu. Děti rozeznají svojí matku velmi záhy po porodu podle její specifické vůně a dokáží dle ní i „vycítit“ emocionální rozpoložení. Čich nás přímo propojuje s naším limbickým systémem – naší emoční pamětí. Naše schopnost vnímat a rozlišovat vůně často postupně ztrácí na intenzitě, což  souvisí také s tím, jak se odkláníme od jemnohmotného vnímání a slábne naše otevřenost „cítit“ – nejen různá aroma 😉

Informace z esenciálních olejů však nevstřebáváme pouze čichem a masáží, jak je běžně známo, ale dokáže se i bez zapojení čichu a doteku na kůže propojit s naším energetickým polem a být s ním v aktivní interakci.

Éterické (esenciální) oleje zvyšují naše vibrace nejen tím, že samy o sobě jsou vysokovibrační, ale také tím, že nám pomáhají vnímat a uvolňovat emoční otisky a myšlenkové vzorce a tím propojovat se svým srdce.

www.Rozkvest.cz

Napsat komentář